prohlédněte si Firemní profil - 25 let na trhu
Nabídka nových bytů v bytových domech
zobrazit menu MENU
zobrazit vyhledávání VYHLEDAT
česky CZ

menu

zavřít
zavřít
Prefa Brno darovala městu Hodonín ke 100 letům Československa lavičku Republika

Prefa Brno darovala městu Hodonín ke 100 letům Československa lavičku Republika

Publikováno: 26. 10. 2018

„Vy jeden, každý máme snést mínění druhého. Demokracie znamená diskusi.“ To je jeden ze tří citátů Tomáše Garrigue Masaryka, které zdobí originální dar městu Hodonín od společnosti Prefa Brno a.s. ke stoletému výročí vzniku Československa – je jím designová betonová lavička s názvem Republika od návrhářky Martiny Loudové symbolizující Československo v době svého vzniku přes sto lety.

Tvar lavičky Republika vychází z podoby československé republiky při jejím založení v roce 1918. Na bočních stranách lavičky jsou umístěné desky s i dnes stále aktuálními a nadčasovými citáty prvorepublikového prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka odkazující na to, že budování demokracie je nikdy nekončící proces, na který nelze nikdy rezignovat.

Dar městu Hodonín není nijak náhodný. Tomáš Garrigue Masaryk se totiž v Hodoníně narodil a do svých patnácti let vyrůstal v jeho blízkém okolí, zatímco výrobce betonových prefabrikátů společnost Prefa Brno má jeden ze svých výrobních závodů v průmyslové zóně právě v Hodoníně. Lavička Republika je symbolickým darem městu ke stoletému výročí vzniku československé republiky.

Lavička Republika ve tvaru původní republiky z roku 1918 je vyrobena ze samozhutnitelného betonu C 40/50, její hmotnost je přibližně 1100 kilogramů a na délku měří 2,7 metru.

 

   

  

 

 

Prefa Brno a.s.  |  Kulkova 10  |  615 00 Brno  |  tel.: 541 583 111  |  fax: 541 583 833  |  e–mail: prefa@prefa.cz

INFOLINKA 800 260 003
Na naší infolince vám zodpovíme všechny vaše dotazy.

© 2016 Prefa Brno a.s.  |  implementace a design: VERTIGO.CZ